Startlista 2021

2021 års upplaga av Hammarby Alpin Marathon har 167 anmälda. 
Uppdaterat den 27 november

I marathonklassen är det 26 damer och 83 herrar.
Det är 20 damer anmälda till halvdistansklassen, och 38 herrar. 

42km Damer (26 deltagare)

Nummer Namn Klubb
406 Anna Hidendahl  
407 Anna Ingemarsdotter  
423 Anna Larsson Trailrun4fun
425 Amanda Thorin  
404 Elin Tengbert Västerås Löparklubb
408 Emelie Axell  
420 Gabriella Reiner Team CRS
401 Gabrielle Gunneberg CRD Runnerds
421 Ida Johansson Team Nordic Trail
409 Ingvild Nysæther  
414 Jenny Ramstedt XC STHLM
410 Klara Torlén Wennlund  
419 Linda Forsström Stockholms rullskidsklubb
402 Magali Mellon FK Studenterna
403 Malin Hjalmarsson Försvarsmakten
413 Maria Halén Maria@halen.nu
424 Marie Nilsson Sweco Adventure
411 Nelly Sand  
412 Odgerel Batnasan  
405 Pernilla Otto Sweden Runners / Stockholm Multisport
422 Sarah Reichhuber Team Nordic Trail Stockholm
418 Stephanie Magnenat Stockholm OCR club
415 Sue Paz Thunström Stockholm Multisport
416 Susanne Korsvoll Stockholm Multisport
426 Susie Moonan Team Envol
417 Tanja Holm Stockholm Multisport

 

42km Herrar (83 deltagare)

Nummer Namn Klubb
447 Alfred Hernandez  
513 Anders Norén  
511 Andreas Wernryd Västerås
492 Andrew Maier Team Nordic Trail
444 Aron Lavesson IOGT ATLET
506 Carl Lidblad Uppsala multisport
448 Carl Skarin  
479 Conny Svahn Springavilse
433 Daniel Giray Apollo Sports
441 Daniel Zetterqvist IF Linnéa
446 David Angelsen Kilometerslukarn
449 Edvin Simmingsköld  
450 Emil Erkki  
442 Emil Söderlund Cursores Åland
451 Erik Calmfors  
503 Eskil Brännerud Umara Sports Club
452 Fredrik Lindberg  
501 Fredrik Wester Trailrun4fun
473 Henrik Hult Puppy AR Team
509 Henrik Kindgren YO
480 Isac Lagerstedt Stockholm Multisport
438 Jakob Ask Hate and Fear RunningClub
445 Jari Palonen J-Spot
432 Jesper Fuhr ACSL
470 Johan Gustafsson OK Mangen
453 Johan Kling  
493 Johan Söderblom Team Nordic Trail
494 Johannes Reichhuber Team Nordic Trail Stockholm
495 John Ross Svensson Nordic Trail
504 Jonas Hedlund Umara sports club
508 Jonas Wängberg Västerås LK
454 Jonatan Elfqvist  
435 Kalle Skarin Bromma IF
485 Karl Åsbrink Söderlöparna
481 Karl-Johan Bryngelsson Stockholm Multisport
455 Kenneth Gustavsson  
505 Kennie Pussinen Uppsala LK
471 Kjell Eidenbrandt Premium Tech Runners
439 Krister Hallgren Ultra Sweden LK
456 Kristian Lindberg  
440 Kristoffer Lindén Speedgolf Sweden
512 Kristoffer Thorin  
491 Lars Backhans Team Envol
496 Lars Lindblom Team Nordic Trail
475 Marcus Hellmark Rävdun sk
467 Markus Forsström  
443 Markus Karlsson Åland Cursores
472 Martin Wahlström Premium Tech Runners
477 Matti Näslund xc sthlm
482 Mattias Bylund Stockholm Multisport
469 Mattias Lindsäter Gamla Ekens Motionärer
507 Mikael Andersson Vardagsstark
486 Mikael Collin TR4F
487 Mikael Jansson Tanto06.25
514 Mladen Nikitovic Lunchklubben
457 Niclas Frisk  
458 Niklas Wikstrand  
437 Ola Brorsson FOKA Ultralöpning
434 Ola Klackenberg Bff runners
488 Olof Blixt Team Blixt
459 Oscar Borgenstam  
468 Oskar Östlund Nocout
476 Patrik Edström SSAB Oxelösund
484 René Koller Swedbank
498 Rickard Hagstrom The Cupcake Cartel
502 Robert Körnemark TrailRun4Fun
460 Robin Hillerlöf  
461 Rui Matos  
474 Sebastian Westberg Puppy Skyrunners
489 Staffan Blixt Team Blixt
510 Stefan Kindgren YO
436 Stefan Westin DIF CF
462 Svante Midander  
499 Thomas Löveneke Tompas backträning
483 Timmy Stålnacke Stockholm Multisport
478 Tobias Larsson Roden Triathlon Club
463 Tomas Sköld  
497 Tommy Kjellsson Team Skavsåret IF
490 Torbjörn Blixt Team Blixt
500 Valter Karlsson TrailRun4Fun, SSC
466 Victor Börman Leva BörMan
464 Victor Karlsson  
465 Victor Nilsson  

 

23km Damer (20 deltagare)

Nummer Namn Klubb
211 Anna Melkersson Runacademy
201 Anne Aalto Bålsta
209 Annika Ericsson LV
203 Annika Ståhl  
219 Charlotte Anderson Venjans AIK
212 Elin Djurén Runacademy IF
204 Emilia Dahlquist  
210 Erika Skogsjö Nacka Värmdö SK
205 Hanna Melin  
213 Harriet Ljung SLK Oxelösund
215 Helena Blomqvist TR4F
214 Jennie Thelin TNT
206 Jenny Karlsson  
216 Katinka Nyberg Team Arduua
207 Kristina Sjödin  
208 Marie-Louise Wigén  
217 Mollie Nohave Team Nohave
218 Sara Lindqvist Umara sports club
202 Ylva Wendle Sundbom Bålsta IK
220 Agnese Signorelli Team Envol

 

23km Herrar (38 deltagare)

Nummer Namn Klubb
259 Arthur Aanesen TeamNordicTrail
237 Babak Shermond  
228 Bengt Forssell Blodcancerföreningen
238 Christoffer Ehn  
227 Christopher Salway  
234 Daniel Förberg Fredrikshof FIF
255 Eric Rode Olsen Team BAR
235 Fredrik Arnesson Gudö SK
250 Fredrik Bergergård Mälarö SOK
251 Fredrik Skogsjö Nacka Värmdö SK
254 Ingemar Wikman Stockholm Multisport
239 Isac Kasiga  
240 Jacob Langeloh  
262 Janne Koivuperä Västerås Swimrun
252 Jimmie Wahlberg Runacademy IF
233 Jocke Kellokumpu Fisksätra IF
260 Johan Ahlberg Trailrun4fun/Studio PEPP
241 Johan Amberg  
258 Johan Lundkvist Team ormsalva athletic club
242 John Kjellberg Scheutz  
232 Jörgen Balogh Fanny Brates
261 Karl Forslin Västerås Swimrun
229 Marcus Lövgren Bromma vällingby sok
243 Mark Langone  
236 Mathias Wikman Gudö SK
244 Mats Lilja  
264 Matteo Tognolina OK Södertörn
245 Mattias Bern  
230 Mikael Mellhorn Ericsson Stockholm IK
246 Niklas Gavelfält  
256 Oskar Buhre TEAM BAR
247 Oskar Sundström  
263 Patrik Hillerström GUDÖ SK
253 Per Ljung SLK Oxelösund
248 Philip Hassel  
231 Pierre Lourdais FK Studenterna
257 Torbjörn Wikman TNT
249 Wilhelm Lagercrantz